Awarie, Budowa zozrządu, Części zamienne, Wymiana rozrządu

Przegląd samochodu przed zimą

Przegląd samochodu przed zimą

Odbiegając od czasu do czasu od tematu rozrządu i spokrewnionych z tym kwestii doradzimy Państwu jak przygotować swój samochód przed zimą. Warunki jezdne w okresie, gdzie temperatura spada poniżej zera są diametralnie inne od tych letnich, co wiąże się z możliwością wystąpienia wcześniej niespotykanych problemów.

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy posiadamy opony zimowe lub całoroczne – warto zakupić je wcześniej, przed sezonem wymiany opon na zimowe, kiedy to ceny są najbardziej korzystne. Wymiana opon Białołęka na zimowe bardzo często wiąże się z obserwacją pogody. Generalnie zasada jest prosta – jeżeli pokonujemy trasy, w momencie gdy termometr stale wskazuje temperaturę poniżej 8 stopni Celsjusza, to najwyższy czas na wymianę opon. Wiąże się to z właściwościami mieszanki z jakiej wykonane są opony letnie – w niskich temperaturach stają się one niebezpieczne w użytkowaniu – możemy wpaść w niekontrolowany poślizg, droga hamowania znacznie się wydłuża.

Warto też sprawdzić samochód od strony mechanicznej. Jeżeli zbliża się termin wymiany oleju i filtra oleju oraz pozostałych filtrów, to dobry moment żeby to zrobić i nie czekać do ostatniej chwili. W sezonie zimowym wiele serwisów nie ma czasu zajmować się mechaniką, gdyż wszystkie siły przekierowywane są na wymianę opon. Warto również sprawdzić stan akumulatora, aby w razie wystąpienia silnego mrozu nie było problemów z odpaleniem samochodu. Należy także wymienić płyn do spryskiwacza na zimowy, aby nie zamarzł w zbiorniczku. Warto też sprawdzić stan wycieraczek, gdyż ich skuteczność na zamarzniętej szybie podczas odgarniania śniegu i lodu, jest nieporównywalna do tej na deszczu. Są to absolutne podstawy, o których musimy pamiętać. Część z tych czynności możemy zrobić sami, ale te bardziej skomplikowane warto zostawić specjalistom np. z serwis samochodowy Tarchomin.

Niektóre serwisy samochodowe oferują darmową wycenę rzeczy do zrobienia w naszym aucie – jeżeli mamy wątpliwości co do stanu samochodu, to warto skorzystać z darmowy przegląd samochodu Warszawa.

Opublikowane przez - - 5 Wyświetleń

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wymianarozrzadu.com.pl