Bez kategorii

Różne ceny w warsztatach samochodowych – z czego wynikają?

Różne ceny w warsztatach samochodowych – z czego wynikają?

Ceny usług naprawy samochodów mogą znacząco się różnić. Największe różnice można dostrzec w przypadku autoryzowanych serwisów (ASO) pod szyldem konkretnej marki, a zwykłymi niezależnymi warsztatami. W przypadku napraw wykonywanych w ASO główny koszt generują oryginalne części zamienne, które wymienia się w całości – nie podejmuje się próby naprawy tych uszkodzonych lub częściowo zużytych. Również podczas wymiany, pod uwagę nie bierze się zamienników renomowanych firm, często identycznej jakości jak oryginały, a znacząco tańszych. Sam koszt pracy mechaników ASO jest podobny do tego co oferują lepsze niezależne serwisy mechaniczne.

Dla przykładu wymiana rozrządu Warszawa Białołęka w ASO BMW w silniku N47 (np. BMW E90) kosztuje około 8-9 tys. zł. Za to samo w prywatnym renomowanym warsztacie w warszawie zapłacimy łącznie około 5 tys. złotych mniej. Jak widać, jest to ogromna różnica w cenie, dlatego też zdecydowanie zachęcamy Państwa do korzystania z prywatnych warsztatów samochodowych. Nie warto przepłacać w tak dużej skali za dokładnie tę samą usługę, niemal identyczne części oraz tę samą jakość i czas wykonania naprawy / wymiany oraz gwarancję. Musimy jedynie znaleźć solidny i godny polecenia warsztat samochodowy Warszawa Białołęka, który skrupulatnie i dokładnie wykona swoją pracę.

Warto zwrócić uwagę na to jak wygląda dany serwis samochodowy (czy np. nie znajduje się w przydomowym garażu), jaki jest ruch i z jakich narzędzi korzysta dany warsztat, jakie jest podejście do klienta – czy jesteśmy o wszystkim informowani, czy przedstawiono nam kosztorys i zakres napraw, czy w rozmowie z obsługą serwisu „czuć” profesjonalizm i doświadczenie.

Jeżeli dobrze poszukamy znajdziemy „niezwykle korzystne” oferty napraw samochodowych – na nie musimy szczególnie uważać. Korzystając z usług najtańszych warsztatów musimy się liczyć z tym, że koszta naprawy mogą niespodziewanie wzrosnąć już w czasie jej wykonywania. Sama naprawa może trwać bardzo długo, a do tego niestety może być wykonana po prostu źle i niestarannie, co może być przyczyną poważnych awarii w przyszłości. Przydomowe, lub małe warsztaty mają również znacznie gorsze wyposażenie, niższe koszty utrzymania, tańszą i mniej atrakcyjną lokalizację. Równie często jak dawniej nie wystawiają rachunków na prywatne naprawy. Jeżeli nie upomnimy się o paragon lub fakturę to tracimy prawo do ewentualnej reklamacji i gwarancji na wykonaną naprawę. To wszystko ma wpływ na niższe ceny – brak fachowców z prawdziwego zdarzenia, słabe zaplecze, odległa lokalizacja, itd. Cierpi na tym także jakość wykonywanych usług, które niestety zdarza się, że wykonują osoby kompletnie nie mające pojęcia o tym co robią – błądzą jak dzieci we mgle zabierając się za rzeczy, które są sprawne, a nuż „to jest przyczyną awarii”.

Korzystajmy ze sprawdzonych serwisów samochodowych, odpuśćmy sobie ASO i przydomowych „fachowców” – zaoszczędzimy na tym czas i pieniądze.

Opublikowane przez - - 681 Wyświetleń

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wymianarozrzadu.com.pl